Promocje


 • SZKŁA PROGRESYWNE – 30%
 • Oprawy korekcyjne:
  Ray Ban - od 460 zł
  Vogue - 410 zł
  Dostępne pełne kolekcje

  Polecane produkty


 • Okulary przeciwsłoneczne

 • img

  Płatności

  img

  Na Nocne Podróże - BlueBlockers

  Wraz z zapadanięciem zmierzchu pogarsza się zdolność do rozróżniania szczegółów. Dlatego w nocy czy w przy złej pogodzie potrzeba dużo więcej wysiłku, by obserwować drogę i odpowiednio reagować. Prowadzi to szybko do uczucia zmęczenia i problemów z koncentracją. Rozwiązaniem są soczewki BlueBlockers - ich odpowiednio dobrane zabarwienie poprawia kontrastowość i subiektywnie rozjaśnia widziany obraz.

  Prowadzenie po zmierzchu czy podczas jesiennej szarówy jest wyjątkowo męczące. Widziany obraz zlewa się, brak wyraźnych kontrastów powoduje uczucie niepewności, a jego monotonia ma hipnotyzujący, nużący efekt. Dlatego zaczynamy "widzieć" nieistniejące kształty, a przedmioty naprawdę znajdujące się na drodze zauważamy, gdy są już stanowczo za blisko. Odpowiednio zabarwione soczewki okularowe, tzw. BlueBlockery, poprawiają kontrastowość widzianego w takich warunkach obrazu i w znacznym stopniu eliminują te niedogodności.

  Zasadsa Działania

  BlueBlocker to nazwa określająca soczewki zabarwione tak, by nie przepuszczały światła niebiesko-fioletowego. Są to najkrótsze fale z zakresu światła widzialnego dla człowieka. Im krótsza fala, tym łatwiej ulega rozproszeniu w atmosferze, pyle czy mgle. W dzień, przy dobrych warunkach pogodowych, oko jest w trybie widzenia dziennego i reaguje najlepiej na światło żółto-pomarańczowe. Jednak przy zmniejszonym natężeniu światła oko przechodzi w tryb widzenia nocnego, reagując lepiej na kolor niebieski. To jeden z powodów, dlaczego po zmierzchu zaczynamy widziec gorzej - widzenie nocne jest co prawda bardziej czułe na światło, jednak dużo mniej szczegółowe. Do tego dochodzi większa rozpraszalność światła niebieskiego, dodatkowo rozmywająca wszystkie szczegóły. Odpowiedni dobór zabarwienia soczewki okularowej blokuje rozproszone światło niebieskie, jednocześnie "oszukując" oko i wzmacniając widzenie dzienne.

  Efekt

  Po założeniu soczewek BlueBlockers odbieramy widziany obraz jako jaśniejszy. Jest to subiektywne odczucie - w rzeczywistości przez dodatkowe zabarwienie soczewki do oka dociera mniej światła. Jednak zablokowane zostało rozproszone światło niebieskie, co powoduje wzrost kontrastowości obrazu. A dzięki pobudzeniu widzenia dziennego, lepiej i łatwiej rozróżniamy szczegóły. Stąd subiektywne wrażenie rozjaśnienia obrazu.

  Korzyści

  Zwiększona kontrastowość obrazu podczas jazdy w nocy czy w złych warunkach pogodowych skraca czas potrzebny na ocenę sytuacji na drodze. Jednocześnie redukuje uczucie zmęczenia mglistym obrazem i pozwala dłużej utrzymać koncentrację.

  Zastosowania

  Soczewki BlueBlockers przeznaczone są głównie dla kierwoców do jazdy w nocy lub przy złych warunkach pogodowych. Mogą jednak być przydatne w każdej sytuacji, która wymagaja poprawienia widzenia przy niewielkim natężeniu światła, czy złej przejrzystości powietrza. Nocne wycieczki, żeglarstwo czy polowania to tylko kilka możliwych zastosowań.

  Należy Wiedzieć

  Soczewki BlueBlockers:

  • mogą się różnić zabarwieniem Nie ma standardowego zabarwienia soczewek BlueBlocker - każdy producent eksperymentuje z własnym odcieniem. Są to jednak zawsze barwy z zakresu czerwono-pomarańczowo-żółtego. Różnice w polepszeniu widzianego obrazu są bardzo subiektywne - najlepiej samemu wypróbować różne zabarwienia.

  Salon Optyczny

  Godziny otwarcia:
  poniedziałek - piątek:
  10:00 - 17:00

  Kontakt:
  tel: (89)762-10-51
  studiooptyczne9@o2.pl

  Adres:
  ul. Kętrzyńska 9
  11-200 Bartoszyce


  Gabinet Okulistyczny

  Godziny przyjęć:
  czwartek:
  12:00 - 16:00

  Zapisy:
  Osobiście lub telefonicznie:
  tel: (89)762-10-51


  Polecamy


  Bezpłatny optometryczny dobór korekcji okularowej.

  Zapisy:
  Osobiście lub telefonicznie:
  tel: (89)762-10-51

  Copyright © 1994-2013 Bogdan Kacperski

  SZKŁA PROGRESYWNE – 30% || Oprawy korekcyjne: Ray Ban - od 460 zł, Vogue - 410 zł Dostępne pełne kolekcje || SZKŁA PROGRESYWNE – 30% || Oprawy korekcyjne: Ray Ban - od 460 zł, Vogue - 410 zł Dostępne pełne kolekcje || SZKŁA PROGRESYWNE – 30 % || Oprawy korekcyjne: Ray Ban - od 460 zł, Vogue - 410 zł Dostępne pełne kolekcje ||